pppconfig 2.3.4 - en to ca translation catalogue (134 entries)

note: Arbitrary upper limits on option and chat files. If they are bigger than this something is wrong.
en: "GNU/Linux PPP Configuration Utility"
ca: «Utilitat de configuració del PPP per a GNU/Linux»

en: No UI
ca: No hi ha interfície d'usuari

en: You must be root to run this program.
ca: Heu de ser l'usuari root per a poder executar aquest programa.

en: %s does not exist.
ca: %s no existeix.

note: Parent
en: Can't close WTR in parent:
ca: No es pot tancar WTR en el pare:

en: Can't close RDR in parent:
ca: No es pot tancar RDR en el pare:

note: Child or failed fork()
en: cannot fork:
ca: no es pot bifurcar:

en: Can't close RDR in child:
ca: No es pot tancar el RDR en el fill:

en: Can't redirect stderr:
ca: No es pot redirigir l'eixida d'error:

en: Exec failed:
ca: Exec ha fallat:

en: Internal error:
ca: Error intern:

en: Create a connection
ca: Crea una connexió

en: Change the connection named %s
ca: Canvia la connexió anomenada %s

en: Create a connection named %s
ca: Crea una connexió que s'anomene %s

note: This section sets up the main menu.
en: This is the PPP configuration utility.  It does not connect to your isp: just configures ppp so that you can do so with a utility such as pon.  It will ask for the username, password, and phone number that your ISP gave you.  If your ISP uses PAP or CHAP, that is all you need.  If you must use a chat script, you will need to know how your ISP prompts for your username and password.  If you do not know what your ISP uses, try PAP.  Use the up and down arrow keys to move around the menus.  Hit ENTER to select an item.  Use the TAB key to move from the menu to <OK> to <CANCEL> and back.  To move on to the next menu go to <OK> and hit ENTER. To go back to the previous menu go to <CANCEL> and hit enter.
ca: Aquesta és la utilitat de configuració de PPP. No es connecta al vostre isp: només configura ppp per tal que pugueu fer-ho amb una utilitat com pon. Vos preguntarà pel nom d'usuari, per la contrasenya i pel número de telèfon que us donà el vostre ISP. Si el vostre ISP fa servir PAP o CHAP, això serà tot el que necessiteu. Si heu d'usar una seqüència de chat, necessitareu saber com sol·licita el vostre ISP el nom d'usuari i la contrasenya. Si no sabeu el que usa el vostre ISP intenteu-ho amb PAP. Feu servir les tecles fletxa amunt i avall per a moure-vos pels menús. Premeu RETORN per a seleccionar un element. Useu el TABULADOR per a moure-vos en el menú des de <D'ACORD> a <CANCEL·LA> i tornar. Per a moure-vos al següent menú aneu a <D'ACORD> i premeu RETORN. Per a tornar al menú anterior aneu a <CANCEL·LA> i premeu RETORN.

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Change a connection
ca: Canvia una connexió

en: Delete a connection
ca: Suprimeix una connexió

en: Finish and save files
ca: Acaba i desa els fitxers

en: Please select the authentication method for this connection.  PAP is the method most often used in Windows 95, so if your ISP supports the NT or Win95 dial up client, try PAP.  The method is now set to %s.
ca: Si us plau, seleccioneu el mètode d'autenticació per a aquesta connexió. PAP és el mètode més utilitzat per a Windows 95, de tal manera que si el vostre ISP suporta el client de marcatge de Win95 o NT, intenteu-ho amb PAP. El mètode ara està ara definit en %s.

en:  Authentication Method for %s
ca: Mètode d'autenticació per a %s

en: Use "chat" for login:/password: authentication
ca: Usa «chat» per a l'autenticació usuari:/contrasenya:

en: Crypto Handshake Auth Protocol
ca: Protocol Crypto Handshake Auth

en: Please select the property you wish to modify, select "Cancel" to go back to start over, or select "Finished" to write out the changed files.
ca: Si us plau, seleccioneu la propietat que voleu modificar, seleccioneu
    «Cancel·la» per a tornar a tornar a començar, o seleccioneu «Finalitza»
    per a escriure els fitxers que han canviat.

en: "Properties of %s"
ca: «Propietats de %s»

en: %s Telephone number
ca: %s Número de telèfon

en: %s Login prompt
ca: %s Indicador d'entrada

en: %s ISP user name
ca: %s nom d'usuari ISP

en: %s Password prompt
ca: %s Sol·licita la contrasenya

en: %s ISP password
ca: %s contrasenya ISP

en: %s Port speed
ca: %s Velocitat del port

en: %s Modem com port
ca: %s Port com del mòdem

en: %s Authentication method
ca: %s Mètode d'autenticació

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Write files and return to main menu.
ca: Escriu els fitxers i torna al menú principal.

note: @menuvar = (gettext("#. This menu allows you to change some of the more obscure settings.  Select #. the setting you wish to change, and select \"Previous\" when you are done. #. Use the arrow keys to scroll the list."),
en: This menu allows you to change some of the more obscure settings.  Select the setting you wish to change, and select "Previous" when you are done. Use the arrow keys to scroll the list.
ca: Aquest menú vos permet canviar alguns dels paràmetres més avançats. Seleccioneu el paràmetre que voleu canviar, i seleccioneu «Anterior» quan acabeu. Feu servir les tecles de fletxa per a desplaçar-vos per la llista.

en: "Advanced Settings for %s"
ca: «Paràmetres avançats per a %s»

en: %s Modem init string
ca: %s Cadena init del mòdem

en: %s Connect response
ca: %s Resposta de connexió

en: %s Pre-login chat
ca: %s Chat anterior a l'entrada

en: %s Default route state
ca: %s Estat de la ruta predeterminada

en: %s Set ip addresses
ca: %s Configura les adreces IP

en: %s Turn debugging on or off
ca: %s Activa o desactiva la depuració

en: %s Turn demand dialing on or off
ca: %s Activa o desactiva el marcatge quan es requereix

en: %s Turn persist on or off
ca: %s Activa o desactiva la persistència

en: %s Change DNS
ca: %s Canvia el DNS

en:                      Add a ppp user
ca:                      Afegeix un usuari ppp

en: %s Post-login chat
ca: %s Chat posterior a l'entrada

en: %s Change remotename
ca: %s Canvia el nom del remot

en: %s Idle timeout
ca: %s Temps d'espera inactiu

note: End of SWITCH
en: Return to previous menu
ca: Torna al menú anterior

en: Exit this utility
ca: Ix d'aquesta utilitat

en: Internal error: no such thing as %s,
ca: S'ha produït un error intern: no hi ha res com %s,

note: End of while(1) End of do_action the connection string sent by the modem
en: Enter the text of connect acknowledgement, if any.  This string will be sent when the CONNECT string is received from the modem.  Unless you know for sure that your ISP requires such an acknowledgement you should leave this as a null string: that is, ''.
ca: Introduïu el text de reconeixement de la connexió, si existeix. Aquesta cadena s'enviarà quan es rebi del mòdem la cadena CONNECTA. A menys que estigueu segur(a) que el vostre ISP requereix tal reconeixement, hauríeu de deixar aquesta cadena com a nul·la: això vol dir, «».

en: Ack String
ca: Cadena ack

note: the login prompt string sent by the ISP
en: Enter the text of the login prompt.  Chat will send your username in response.  The most common prompts are login: and username:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the rest of the word.  Sometimes the colon is omitted.  If you aren't sure, try ogin:.
ca: Introduïu el text de l'indicador d'entrada. Chat vos respondrà enviant-vos el vostre nom d'usuari. Els indicadors més comuns són «login:» i «username:». Algunes vegades la primera lletra és majúscula i per tant la deixem i fem coincidir la resta de la paraula. Algunes vegades s'ometen els dos punts. Si no esteu segurs intenteu «ogin:».

en: Login Prompt
ca: Indicador d'entrada

note: password prompt sent by the ISP
en: Enter the text of the password prompt.  Chat will send your password in response. The most common prompt is password:.  Sometimes the first letter is capitalized and so we leave it off and match the last part of the word.
ca: Introduïu el text de la sol·licitud de contrasenya. Chat vos respondrà enviant-vos la vostra contrasenya. La sol·licitud més comuna és «password:». Algunes vegades la primera lletra és majúscula i per tant la deixem i fem coincidir l'última part de la paraula.

en: Password Prompt
ca: Indicador de contrasenya

note: optional pre-login chat
en: You probably do not need to put anything here.  Enter any additional input your isp requires before you log in.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Server:' and expect you to respond with 'trilobite'.  You would put 'erver trilobite' (without the quotes) here.  All entries must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
ca: Probablement no necessiteu posar-hi res ací. Introduïu qualsevol entrada addicional que requerisca el vostre isp abans d'entrar. Si necessiteu fer una entrada, feu que la primera entrada faça la pregunta que espereu i la segona la resposta sol·licitada. Exemple: el vostre isp envia «Servidor:» i espera que li respongueu amb «trilobite». Hauríeu de posar ací «ervidor trilobite» (sense les cometes). Totes les entrades han d'estar separades amb espais. Podeu tindre més d'una parella esperat-enviat.

en: Pre-Login
ca: Anterior a l'entrada

note: post-login chat
en: You probably do not need to change this.  It is initially '' \d\c which tells chat to expect nothing, wait one second, and send nothing.  This gives your isp time to get ppp started.  If your isp requires any additional input after you have logged in you should put it here.  This may be a program name like ppp as a response to a menu prompt.  If you need to make an entry, make the first entry the prompt you expect and the second the required response.  Example: your isp sends 'Protocol' and expect you to respond with 'ppp'.  You would put 'otocol ppp' (without the quotes) here.  Fields must be separated by white space.  You can have more than one expect-send pair.
ca: Probablement no necessiteu canviar això. Al començament és «» \d\c el que li diu al chat que no espere res, que s'espere un segon, i que no envie res. Això li dona temps al vostre isp a iniciar el ppp. Si el vostre isp requereix més dades després de l'entrada les hauríeu d'incloure ací. Això pot ser un nom de programa com ppp, o una resposta a un indicador de menú. Si necessiteu fer una entrada, feu que la primera entrada siga l'indicador que espereu i la segona la resposta necessària. Exemple: el vostre isp envia «Protocol» i espera que respongueu amb «ppp». Posaríeu «otocol ppp» (sense les cometes). Els camps s'han de separar amb espais en blanc. Podeu posar més d'una parella petició-enviament.

en: Post-Login
ca: Després de l'entrada

en: Enter the username given to you by your ISP.
ca: Introduïu el nom d'usuari que us ha donat el vostre ISP.

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: Answer 'yes' to have the port your modem is on identified automatically.  It will take several seconds to test each serial port.  Answer 'no' if you would rather enter the serial port yourself
ca: Contesteu «sí» perquè el port on teniu connectat el mòdem siga immediatament identificat. Caldran uns segons per a verificar cada port sèrie. Responeu «no» si preferiu introduir el port sèrie pelvostre compte.

en: Choose Modem Config Method
ca: Trieu el mètode de configuració del mòdem

en: Can't probe while pppd is running.
ca: No es pot verificar mentre el pppd s'està executant.

en: Probing %s
ca: S'està verificant %s

en: Below is a list of all the serial ports that appear to have hardware that can be used for ppp.  One that seems to have a modem on it has been preselected.  If no modem was found 'Manual' was preselected.  To accept the preselection just hit TAB and then ENTER.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
ca: Avall hi ha una llista de tots els ports sèrie que semblen tindre un maquinari que es pot utilitzar per a ppp. S'ha preseleccionat un que sembla tindre un mòdem. Si no s'ha trobat cap mòdem, és que «Manual» estava preseleccionat. Per a acceptar la preselecció només heu de prémer TAB i després RETORN. Useu les tecles fletxa amunt i fletxa avall per a moure-vos per les seleccions, i premeu la barra espaiadora per a seleccionar-ne una. Quan hageu finalitzat, useu el TAB per a seleccionar <D'ACORD> i feu RETORN per a anar al següent element.

en: Select Modem Port
ca: Seleccioneu el port del mòdem

en: Enter the port by hand.
ca: Introduïu el port manualment.

en: Enter the port your modem is on. 
    /dev/ttyS0 is COM1 in DOS. 
    /dev/ttyS1 is COM2 in DOS. 
    /dev/ttyS2 is COM3 in DOS. 
    /dev/ttyS3 is COM4 in DOS. 
    /dev/ttyS1 is the most common.  Note that this must be typed exactly as shown.  Capitalization is important: ttyS1 is not the same as ttys1.
ca: Introduïu el port on està el vostre mòdem. 
    /dev/ttyS0 és COM1 en DOS. 
    /dev/ttyS1 és COM2 en DOS. 
    /dev/ttyS2 és COM3 en DOS. 
    /dev/ttyS3 és COM4 en DOS. 
    /dev/ttyS1 és el més comú. Recordeu que s'ha de teclejar exactament igual que es mostra. Les majúscules són importants: ttyS1 no és el mateix que ttys1.

en: Manually Select Modem Port
ca: Port del mòdem seleccionat manualment

en: Enabling default routing tells your system that the way to reach hosts to which it is not directly connected is via your ISP.  This is almost certainly what you want.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press  the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
ca: El fet d'habilitar l'encaminament per defecte avisa el vostre sistema que el camí per a arribar als ordinadors centrals als quals no està directament connectat és a través del vostre ISP. Això és pràcticament segur el que voleu. Useu les tecles fletxa amunt i fletxa avall per a moure-vos per les seleccions, i premeu la barra espaiadora per a seleccionar-ne una. Quan hageu finalitzat, useu el TAB per a seleccionar <D'ACORD> i feu RETORN per a anar al següent element.

en: Default Route
ca: Camí per defecte

en: Enable default route
ca: Habilita el camí per defecte

en: Disable default route
ca: Inhabilita el camí per defecte

en: You almost certainly do not want to change this from the default value of noipdefault.  This not the place for your nameserver ip numbers.  It is the place for your ip number if and only if your ISP has assigned you a static one.  If you have been given only a local static ip, enter it with a colon at the end, like this: 192.168.1.2:  If you have been given both a local and a remote ip, enter the local ip, a colon, and the remote ip, like this: 192.168.1.2:10.203.1.2
ca: És pràcticament segur que no voleu canviar-lo del valor per defecte de noipdefault. Aquest no és el lloc per als nombres ip del vostre nameserver. És el lloc per al vostre número ip si, i només si el vostre ISP us ha assignat un d'estàtic. Si només se us ha donat un ip local estàtic, introduïu-lo amb dos punts al final, així: 192.168.1.2: Si se us ha donat tant un ip de local com un de remot, introduïu el ip local, dos punts, i el ip remot, així: 192.168.1.2:10.203.1.2

en: IP Numbers
ca: Nombres IP

note: get the port speed
en: Enter your modem port speed (e.g. 9600, 19200, 38400, 57600, 115200).  I suggest that you leave it at 115200.
ca: Introduïu la velocitat del port del vostre mòdem (p.ex. 9600, 19200, 38400, 57600, 115200). Suggerim que el deixeu en 115200.

en: Speed
ca: Velocitat

en: Enter modem initialization string.  The default value is ATZ, which tells the modem to use it's default settings.  As most modems are shipped from the factory with default settings that are appropriate for ppp, I suggest you not change this.
ca: Introduïu la cadena d'inicialització del mòdem. El valor predeterminat és ATZ, que indica al mòdem que utilitze els seus paràmetres predeterminats. Com que la majoria dels mòdems s'envien des de la fàbrica amb paràmetres predeterminats apropiats per al ppp, suggerim que no ho canvieu.

en: Modem Initialization
ca: Inicialització del mòdem

en: Select method of dialing.  Since almost everyone has touch-tone, you should leave the dialing method set to tone unless you are sure you need pulse.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
ca: Seleccioneu el mètode de marcatge. Com que pràcticament tothom té marcatge de tons, haurieu de deixar el mètode de marcatge configurat per tons, a menys que n'estigueu segur que necessiteu impuls. Useu la tecla fletxa amunt i fletxa avall per a moure-us per les seleccions, i premeu la barra espaiadora per a seleccionar-ne una. Quan hageu finalitzat, useu el TAB per a seleccionar <D'ACORD> i feu RETORN per a anar al següent element.

en: Pulse or Tone
ca: Impuls o to

note: Now get the number.
en: Enter the number to dial.  Don't include any dashes.  See your modem manual if you need to do anything unusual like dialing through a PBX.
ca: Introduïu el número que voleu marcar. No incloeu cap traç. Consulteu el manual del vostre mòdem si necessiteu fer qualsevol cosa poc habitual com pot ser-ho marcar a través d'un PBX.

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Enter the password your ISP gave you.
ca: Introduïu la contrasenya que us va proporcionar el vostre ISP.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Enter the name you wish to use to refer to this isp.  You will probably want to give the default name of 'provider' to your primary isp.  That way, you can dial it by just giving the command 'pon'.  Give each additional isp a unique name.  For example, you might call your employer 'theoffice' and your university 'theschool'.  Then you can connect to your isp with 'pon', your office with 'pon theoffice', and your university with 'pon theschool'.  Note: the name must contain no spaces.
ca: Introduïu el nom que voleu utilitzar per a referir-vos a aquest isp. És probable que que vulgueu donar el nom predeterminat de «provider» al vostre isp primari. D'esta manera, podeu marcar-lo donant simplement l'orde «pon». Doneu a cada isp addicional un únic nom. Per exemple, podeu anomenar la vostra feina «theoffice» i la vostra universitat «theschool». Després podeu connectar-vos al vostre isp amb «pon», a la vostra oficina amb «pon theoffice», i a la vostra universitat amb «pon theschool». Nota: el nom no pot contenir cap espai.

en: Provider Name
ca: Nom del proveïdor

en: This connection exists.  Do you want to overwrite it?
ca: Aquesta connexió existeix. Voleu sobreescriure-la?

en: Connection Exists
ca: La connexió existeix

en: Finished configuring connection and writing changed files.  The chat strings for connecting to the ISP are in /etc/chatscripts/%s, while the options for pppd are in /etc/ppp/peers/%s.  You may edit these files by hand if you wish.  You will now have an opportunity to exit the program, configure another connection, or revise this or another one.
ca: Ha finalitzat la configuració de la connexió i l'escriptura dels fitxers que han canviat. Les cadenes del chat per a connectar-se al ISP estan en /etc/chatscript/%s, mentre que les opcions per a pppd estan en /etc/ppp/%s. Si voleu, podeu editar aquests fitxers de manera manual. Ara tindreu l'oportunitat d'eixir del programa, de configurar una altra connexió, o de revisar-ne esta o una altra.

en: Finished
ca: Finalitza

note: this sets up new connections by calling other functions to: - initialize a clean state by zeroing state variables - query the user for information about a connection
en: Create Connection
ca: Crea una connexió

en: No connections to change.
ca: No s'ha de canviar cap connexió.

en: Select a Connection
ca: Seleccioneu una connexió

en: Select connection to change.
ca: Seleccioneu la connexió que s'ha de canviar.

en: No connections to delete.
ca: No s'ha de suprimir cap selecció.

en: Delete a Connection
ca: Suprimix la connexió

en: Select connection to delete.
ca: Seleccioneu una connexió per a suprimir-la.

en: Return to Previous Menu
ca: Torna al menú anterior

en: Do you wish to quit without saving your changes?
ca: Desitgeu eixir sense desar els canvis?

en: Quit
ca: Eixir

en: Selecting YES will enable debugging.  Selecting NO will disable it. Debugging is presently %s.
ca: Si seleccioneu SÍ s'habilitarà la depuració. Si seleccioneu NO s'inhabilitarà. En aquests moments la depuració és %s.

en: Debug Command
ca: Orde de depurar

en: Selecting YES will enable demand dialing for this provider.  Selecting NO will disable it.  Note that you will still need to start pppd with pon: pppconfig will not do that for you.  When you do so, pppd will go into the background and wait for you to attempt access something on the Net, and then dial up the ISP.  If you do enable demand dialing you will also want to set an idle-timeout so that the link will go down when it is idle.  Demand dialing is presently %s.
ca: Si seleccioneu SÍ s'habilitarà la sol·licitud de marcatge per a aquest proveïdor. Si seleccioneu NO s'inhabilitarà. Recordeu que encara necessiteu iniciar el pppd amb pon: ppppconfig no ho farà per vós. Quan ho feu, pppd entrarà en el segon pla i esperarà que intenteu entrar en algun lloc de la xarxa, i aleshores marcarà el ISP. Si habiliteu la sol·licitud de marcatge també voldreu configurar un temps d'espera inactiu per tal que l'enllaç desaparega quan està inactiu. Ara mateix, el marcatge en comanda està %s.

en: Demand Command
ca: Sol·licitud d'orde

en: Selecting YES will enable persist mode.  Selecting NO will disable it.  This will cause pppd to keep trying until it connects and to try to reconnect if the connection goes down.  Persist is incompatible with demand dialing: enabling demand will disable persist.  Persist is presently %s.
ca: Si seleccioneu SÍ s'habilitarà el mode persistència. Si seleccioneu NO s'inhabilitarà. Això farà que pppd intente la connexió fins que es connecte i que tracte de reconnectar-se si la connexió cau. La persistència és incompatible amb la sol·licitud de marcatge: si s'habilita la sol·licitud s'inhabilitarà la persistència. En aquests moments la persistència és %s.

en: Persist Command
ca: Orde de persistència

en: Choose a method.  'Static' means that the same nameservers will be used every time this provider is used.  You will be asked for the nameserver numbers in the next screen.  'Dynamic' means that pppd will automatically get the nameserver numbers each time you connect to this provider.  'None' means that DNS will be handled by other means, such as BIND (named) or manual editing of /etc/resolv.conf.  Select 'None' if you do not want /etc/resolv.conf to be changed when you connect to this provider.  Use the up and down arrow keys to move among the selections, and press the spacebar to select one.  When you are finished, use TAB to select <OK> and ENTER to move on to the next item.
ca: Trieu un mètode. «Static» vol dir que s'usaran els mateixos noms de servidor sempre que s'use aquest proveïdor. Se us demanarà pels nombres del nom del servidor en la següent pantalla. «Dynamic» vol dir que pppd aconseguirà automàticament els nombres del nom del servidor cada vegada que us connecteu a aquest servidor. «None» vol dir que DNS serà gestionat per altres mitjans, com BIND (named) o l'edició manual de /etc/resolv.conf. Seleccioneu «None» si no voleu que /etc/resolv.conf es canvie quan us connecteu a aquest proveïdor. Useu les tecles fletxa amunt i fletxa avall per a moure-us per les seleccions, i premeu la barra espaiadora per a seleccionar-ne una. Quan hageu finalitzat, useu el TAB per a seleccionar <D'ACORD> i feu RETORN per a anar al següent element.

en: Configure Nameservers (DNS)
ca: Configura els noms dels servidors (DNS)

en: Use static DNS
ca: Usa DNS estàtic

en: Use dynamic DNS
ca: Usa DNS dinàmic

en: DNS will be handled by other means
ca: DNS serà gestionat per altres mitjans

en: 
    Enter the IP number for your primary nameserver.
ca: 
    Introduïu el número IP per al vostre servidor primari.

en: IP number
ca: Número IP

en: Enter the IP number for your secondary nameserver (if any).
ca: Introduïu el número IP per al nom de servidor secundari (si existix).

en: Enter the username of a user who you want to be able to start and stop ppp.  She will be able to start any connection.  To remove a user run the program vigr and remove the user from the dip group.
ca: Introduïu el nom d'usuari d'algú que vulgueu que puga començar i parar ppp. Podrà començar qualsevol connexió. Per a suprimir un usuari heu d'executar el programa vigr i suprimir l'usuari del grup dip.

en: Add User
ca: Afegeix un usuari

note: Make sure the user exists.
en: 
    No such user as %s.
ca: 
    No hi ha cap usuari com a %s.

en: You probably don't want to change this.  Pppd uses the remotename as well as the username to find the right password in the secrets file.  The default remotename is the provider name.  This allows you to use the same username with different providers.  To disable the remotename option give a blank remotename.  The remotename option will be omitted from the provider file and a line with a * instead of a remotename will be put in the secrets file.
ca: És probable que no vulgueu canviar açò. Pppd fa servir tant el nom remot com el nom d'usuari per a trobar la contrasenya correcta dins els fitxers secrets. El nom remot predeterminat és el nom del proveïdor. Això us permet fer servir el mateix nom d'usuari amb diferents proveïdors. Per a inhabilitar l'opció de nom remot doneu un nom remot en blanc. L'opció de nom remot serà omesa del fitxer del proveïdor i en el fitxer secret apareixerà una línia amb un * en lloc d'un nom remot.

en: Remotename
ca: Nom remot

en: If you want this PPP link to shut down automatically when it has been idle for a certain number of seconds, put that number here.  Leave this blank if you want no idle shutdown at all.
ca: Si voleu que aquest enllaç PPP es tanque automàticament quan porta inactiu un nombre de segons determinat, poseu ací eixe nombre. Deixeu-lo en blanc si voleu desactivar per complet el tancament.

en: Idle Timeout
ca: Temps d'espera inactiu

note: $data =~ s/\n{2,}/\n/gso; # Remove blank lines
en: Couldn't open %s.
ca: No s'ha pogut obrir %s.

en: Can't open %s.
ca: No es pot obrir %s.

note: Get an exclusive lock.  Return if we can't get it. Get an exclusive lock.  Exit if we can't get it.
en: Can't lock %s.
ca: No es pot tancar %s.

en: Couldn't print to %s.
ca: No s'ha pogut imprimir en %s.

en: Couldn't rename %s.
ca: No s'ha pogut canviar el nom a %s.

en: Usage: pppconfig [--version] | [--help] | [[--dialog] | [--whiptail] | [--gdialog]
     [--noname] | [providername]]
    '--version' prints the version. '--help' prints a help message.
    '--dialog' uses dialog instead of gdialog. '--whiptail' uses whiptail.
    '--gdialog' uses gdialog.  '--noname' forces the provider name to be 'provider'.  
    'providername' forces the provider name to be 'providername'.
ca: Forma d'ús: pppconfig [--version] | [--help] | [[--dialog] | [--whiptail] |
                          [--gdialog] | [--noname] | [nomproveïdor]]
    «--version» imprimix la versió. «--help» imprimix un missatge d'ajuda.
    «--dialog» fa servir «dialog» en lloc de «gdialog».
    «--whiptail» fa servir «whiptail». «--gdialog» fa servir «gdialog».
    «--noname» fa que el nom del proveïdor siga «provider».
    «providername» fa que el nom del proveïdor siga «providername».

en: pppconfig is an interactive, menu driven utility to help automate setting 
    up a dial up ppp connection.  It currently supports PAP, CHAP, and chat 
    authentication.  It uses the standard pppd configuration files.  It does 
    not make a connection to your isp, it just configures your system so that 
    you can do so with a utility such as pon.  It can detect your modem, and 
    it can configure ppp for dynamic dns, multiple ISP's and demand dialing. 
    
    Before running pppconfig you should know what sort of authentication your 
    isp requires, the username and password that they want you to use, and the 
    phone number.  If they require you to use chat authentication, you will 
    also need to know the login and password prompts and any other prompts and 
    responses required for login.  If you can't get this information from your 
    isp you could try dialing in with minicom and working through the procedure 
    until you get the garbage that indicates that ppp has started on the other 
    end. 
    
    Since pppconfig makes changes in system configuration files, you must be 
    logged in as root or use sudo to run it.
ca: pppconfig és una utilitat interactiva del menú que ajuda a automatitzar la 
    configuració de marcatge per a la connexió ppp. Actualment suporta 
    l'autenticació de PAP, CHAP i chat. Fa servir la configuració estàndard 
    dels fitxers pppd. No es connecta amb el vostre isp, només configura el 
    vostre sistema, perquè ho pugueu fer amb una utilitat com el pon. Pot 
    detectar el vostre mòdem i configurar ppp per a dns dinàmics, ISP 
    múltiples i sol·licitar-ne el marcatge. 
    
    Abans d'executar pppconfig hauríeu de saber quin tipus d'autenticació 
    requerix el vostre isp, el nom d'usuari i la contrasenya que volen que 
    useu, i el número de telèfon. Si us demanen que useu autenticació de 
    chat, també necessitareu conèixer els indicadors d'entrada i de 
    contrasenya i les respostes que es requerixen per a entrar-hi. Si no 
    podeu obtenir-ne aquesta informació del vostre isp podríeu provar de 
    marcar amb minicom i treballar amb el procediment fins que n'obtingueu el 
    fem que indica que el ppp ha començat per l'altre extrem.
    
    Ja que pppconfig fa canvis en els fitxers de configuració del sistema, 
    haureu d'estar-hi registrats com a root o utilitzar-ne «sudo» per a 
    executar-lo.
